De Liduinakerk moet het straks zonder Maria-reliëf doen

Een aantal elementen uit de Liduinakerk krijgt een nieuwe bestemming in de Bernadettekerk in Schiebroek. Zo verhuizen bijvoorbeeld de glas-in-lood-ramen en het Mariareliëf van Héman mee van Hillegersberg naar Schiebroek.
Voor een aantal zaken geldt dat deze op het laatste moment kunnen worden overgebracht. Dat is bijvoorbeeld het geval voor het ‘kruisbeeld’ van de hand van Wim van Hoorn. Dat beeld, dat slechts bestaat uit een corpus, kan zelf tot aan de laatste viering in de Liduinakerk in ons midden blijven.
Helaas geldt dat niet voor alle elementen. Al eerder zijn de18 glas-in-lood-ramen uit de kerk gehaald en naar een glasatelier gebracht. Deze worden nu hersteld, iets dat na zo’n 70 jaar hard nodig is. Daarna worden ze in frames geplaatst die in de vorm van een voorzetraam in de nieuwe kerk zullen worden aangebracht. Zo zien we straks alle 18 ramen weer terug.
Het Maria-reliëf van Gérard Héman krijgt ook een mooie plekje in de nieuwe kerk. Het relief van deze Rotterdamse kunstenaar wordt het middelpunt van de kleine Mariakapel in de nieuwe kerk. Het kunstwerk is bijna twee meter hoog en centimeter diep en moet in een wand worden geplaatst. Daarom is het al op korte termijn nodig.
De werkzaamheden om het kunstwerk uit de muur van de Liduinakerk te halen zijn vandaag gestart. Maria zit vaster in de muur dan verwacht, daarom duurt het tot na het weekend voordat de werkzaamheden zullen zijn afgerond. Dat betekent dat bij de viering van zondag het Maria-altaar is afgeschermd.
