De naamgeefster van onze kerk in Hillegersberg: Liduina

Liduina van Schiedam is de partoonheilige van onze kerk in Hillegersberg. Haar lijdensweg na een val tijdens een tocht op de schaats in het jaar 1395 duurde maar liefst 38 jaar. Uit de overlevering tekenen we op dat dat zij haar pijn heldhaftig droeg en dat zij haar bezoekers vol liefde en aandacht te woord stond. Op die manier was zij een bron van inspiratie voor haar omgeving. Maar ze moest ook meemaken, dat zij als een zonderling of zelfs bedriegster werd beschouwd.

www.heiligen-3s.nl/heiligen/06/14/06-14-1433-Lidwina-Schiedam.php +++ 1498. Houtsnede door Joannes Brugman. Lidwina valt op het ijs.

De Heilige Liduina van Schiedam is een berschermheilige voor schaatsers, maar ook voor al die mensen die lijden aan een ziekte. Een heilige om een beroep op te doen dus, in deze corrona-tijd.

Diaken Iwan Osseweijer van de parochie H. Wilibrordus uit Lisse vertelt in de onderstaande video over haar leven.